• سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ --- ۱۰:۲۲
تعداد مشاهده: 561 بار
دسته خبر:
عنوان خبر: چه کسانی باید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنند؟
چه کسانی باید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنند؟

نور آفتاب می تواند منجر به خشکی چشم و تشدید بیماری های آلرژیک شود و حتی بعضی از بیماری ها مانند ورم ملتهبه بهار وجود دارد که در فصل های تابستان و بهار ممکن است تشدید شود.چه کسانی باید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنند؟


یک فوق تخصص جراحی شبکیه و لیزر با تاکید بر لزوم استفاده از عینک آفتابی و قطره اشک مصنوعی در تابستان برای بیمارانی که یک نوع جراحی به خصوص جراحی برداشتن شماره چشم را داشته اند، گفت: افراد سالخورده نیز باید با قطره اشک مصنوعی چشم خود را مرطوب نگه دارند.
 
دکتر احمد میرشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه تابش اشعه آفتاب در تابستان خطراتی برای سلامت افراد دارد، گفت: نور آفتاب می تواند منجر به خشکی چشم و تشدید بیماری های آلرژیک شود و حتی بعضی از بیماری ها مانند ورم ملتهبه بهار وجود دارد که در فصل های تابستان و بهار ممکن است تشدید شود.
 
این استاد چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: در تابستان با رفتن به استخرها بیماری های عفونی افزایش پیدا می کند و باعث ایجاد ورم ملتهبه عفونی می شود که وجود ویروسی به نام آدنو ویروس در استخرها باعث کدورت در قرنیه چشم می شود و در نهایت منجر به کاهش شدید دید فرد می شود.
 
وی افزود: این کدورت ها ممکن است 6 تا 9 ماه در سطح چشم باقی بماند، بنابراین از شنا کردن در آب های آلوده خودداری شود. این فوق تخصص جراحی شبکیه و لیزر با تاکید بر لزوم استفاده از عینک آفتابی در تابستان اظهار کرد: آفتاب می تواند بر روی عدسی و شبکیه چشم اثرات منفی بگذارد و منجر به پیری زودرس پرده چشم و یا شبکیه شود، بنابراین باید حتما از عینک های آفتابی استفاده شود.
 
تاثیرات منفی عینک های آفتابی نامناسب
میر شاهی در خصوص تاثیرات نامطلوب بعضی از عینک های آفتابی بر چشم گفت: به دلیل اینکه مردمک چشم به هنگام زدن عینک بازتر می شود، بنابراین در صورت جذب ناکامل ماوراءبنفش توسط عینک آفتابی مقداری از اشعه از عینک عبور می کند و به چشم آسیب می رساند که در این شرایط آسیبی که اشعه ماوراءبنفش به چشم می زند بیشتر از زمانی است که ما عینک آفتابی نداریم زیرا در مواقعی که ما عینک آفتابی بر روی چشم نداریم، مردمک چشم جمع تر است و در نتیجه اشعه کمتری جذب چشم می شود.
 
وی افزود: حتی اگر عینک آفتابی تیره باشد اما اشعه ماوراءبنفش از آن عبور کند می تواند برای عدسی چشم و پرده چشم زیان بار باشد. این استاد چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطر نشان کرد: بیمارانی که سالخورده هستند و یا حتی جراحی نیز داشته اند باید با مصرف قطره چشم مصنوعی چشم خود را مرطوب نگه دارند که باعث بهتر شدن دید چشم نیز می شود.


کل آرا: 1
امتیاز شما:
سایر موارد پیشنهادی عینک نگاه
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


تازه ها و خبرها

 عینک هوشمند ورزشی ساخته می‌شود
تعداد مشاهده خبر: 1014
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.