• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار خبر: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ --- ۱۰:۳۷
تعداد مشاهده: 726 بار
دسته خبر:
عنوان خبر: پیرچشمی با عارضه دوربینی چشم متفاوت است
پیرچشمی با عارضه دوربینی چشم متفاوت است

پیرچشمی و دوربینی چشم موجب اختلال وضوح تصویر اجسام نزدیک در افراد می‌شود.


در گفتگو با عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران:
پیرچشمی با عارضه دوربینی چشم متفاوت است


پیرچشمی و دوربینی چشم موجب اختلال وضوح تصویر اجسام نزدیک در افراد می‌شود.
 
دکتر فرزاد پاکدل درباره اختلال دوربینی چشم بر اثر بالا رفتن سن گفت: پیرچشمی به کاهش قدرت تطابقی چشم گفته می‌شود که در برخی افراد از سن 40 الی 45 سالگی آغاز و با افزایش سن پیش‌رونده می‌شود.

وی افزود: ساده‌ترین و رایج‌ترین روش برای بهبود قدرت اتطابق چشم استفاده از عینک است اما باید گفت این عینک تنها برای اصلاح قدرت تطابق چشم استفاده می‌شود و با عینک‌های عیوب انکساری متفاوت است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه پدیده پیرچشمی با عارضه دوربینی متفاوت است گفت: افراد مبتلا به پیرچشمی زمانی که نور اتاق کم باشد و یا دقت بیشتری برای دین اجسام نیاز باشد دچار اختلال در انطابق اجسام نزدیک می‌شوند و نمی‌توانند آنها را به درستی مشاهده کنند اما باید دانست این موضوع با عیوب انکساری دوربینی چشم متفاوت است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم  افزود: عیوب انسکاری چشم به سه دسته از قبیل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم تقسیم می‌شود که در نزدیک بینی افراد نزدیک را به خوبی نمی‌توانند ببیند اما در دوربینی اجسام دور برای افراد به خوبی قابل مشاهده نیست و افراد اجسام نزدیک را به خوبی می‌بینند.

پاکدل ادامه داد: بنابراین نباید پیرچشمی را با عیوب انکساری دوربینی چشم که در هر دو چشم قادر به دیدن اجسام نزدیک به وضوح نیست اشتباه گرفت و فرد باید روزانه عینک دوربین را برای رفع عیوب انکساری چشم خود و عینک پیرچشمی را برای افزایش قدرت تطابق چشم استفاده کند.


کل آرا: 4
امتیاز شما:
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


تازه ها و خبرها

 عینک هوشمند ورزشی ساخته می‌شود
تعداد مشاهده خبر: 1043
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.