• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار مقاله: جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ --- ۲۱:۳۷ تعداد مشاهده: 1130 بار
دسته مقاله:
عنوان مقاله: توصیه هایی درباره انتخاب عینک برای کودکان
توسط: نگاه اپتیک: مدیر ارشد
توصیه هایی درباره انتخاب عینک برای کودکان

اگر یک فرد بزرگسال عینک نامناسبی به چشم بزند زود متوجه شده و واکنش نشان می دهد، اما کودکان ممکن است به دلایل مختلف متوجه مشکل عینک خود نشوند


توصیه هایی درباره انتخاب عینک برای کودکاناگر یک فرد بزرگسال عینک نامناسبی به چشم بزند زود متوجه شده و واکنش نشان می دهد، اما کودکان ممکن است به دلایل مختلف متوجه مشکل عینک خود نشوند و به علت توصیه والدین و پزشک در خصوص زدن آن عینک با وجود هر مشکل آن را تحمل کنند ضمن آنکه توانایی سازش بینایی کودکان بسیار زیاد است.

اگر یک فرد بزرگسال عینک نامناسبی به چشم بزند زود متوجه شده و واکنش نشان می دهد، اما کودکان ممکن است به دلایل مختلف متوجه مشکل عینک خود نشوند و به علت توصیه والدین و پزشک در خصوص زدن آن عینک با وجود هر مشکل آن را تحمل کنند ضمن آنکه توانایی سازش بینایی کودکان بسیار زیاد است.
 
دکتر ابراهیم جعفرزاده پور، مدیر گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی ایران، انتخاب درست عدسی ها را اولین پارامتر در تهیه عینک مناسب عنوان کرد و گفت: در برخی کشورها استفاده از عدسی های پلی کربنات در عینک کودکان زیر ۱۲ سال الزامی است و اگر مرکزی به جای این عدسی از عدسی شیشه ای یا پلاستیکی درعینک افراد مذکور استفاده کند، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. وی علت این الزام را نشکن بودن عدسی های مذکور و قدرت آنها در جذب میزان قابل توجهی از اشعه ماوراء» بنفش عنوان کرد و افزود: مقوله اشعه ماورا» بنفش به ویژه در کودکان و نوجوانان بسیار حیاتی است چرا که محیط های چشم آنان نسبت به اشعه ماورا» بنفش بسیار شفاف است و این اشعه می تواند روی شبکیه آنها اثر منفی بگذارد. دکتر جعفرزاده پور استفاده از عدسی هایی با انحناهای خاص را یکی دیگر از پارامترهای انتخاب عینک مناسب عنوان کرد و در این خصوص با مثال آوردن از کودک دچار تنبلی چشمی که نمره عینک چشم چپ و راستش با هم متفاوت است و به خاطر همین تفاوت، دچار تنبلی چشم شده است گفت: برای این کودک باید حتما فرمی انتخاب شود که امکان قرار گرفتن دو عدسی با ضخامت، انحنا و قدرت متفاوت را داشته باشد.

توجه به ظاهر عینک در تهیه عینک کودکان، به این معنی که تنها به ظرافت و سبکی آن توجه شود، ممکن است شرایط غیر قابل استفاده ای را برای کودکان به وجود آورد. فرم های فلزی تیتانیوم که حساسیت پوستی ایجاد نمی کنند یا فرم های کائوچویی که پایه جنس آنها از متیل سلولز یا پلی استایرین است می تواند شرایط بهتری برای کودکان فراهم کند.

کل آرا: 6
امتیاز شما:
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


دانستنی ها و مقالات

 چشم ها چگونه کار می کنند؟
تعداد مشاهده مقاله: 1950
 چشم هایتان را یک عمر گارانتی کنید!
تعداد مشاهده مقاله: 1316
 خانمهای عینکی بخوانند
تعداد مشاهده مقاله: 1254
 راه های مراقبت از عینک
تعداد مشاهده مقاله: 1205
 فوت و فن انتخاب عینک آفتابی
تعداد مشاهده مقاله: 1191
 چشم‌تان را زیر سایه ببرید
تعداد مشاهده مقاله: 1169
 چگونه خستگی چشم را رفع کنیم؟
تعداد مشاهده مقاله: 1123
 خطوط عجیب داخل چشم چه هستند؟
تعداد مشاهده مقاله: 1116
 لنز تماسی چیست؟
تعداد مشاهده مقاله: 1105
 چرا چشم می‌پرد؟
تعداد مشاهده مقاله: 1087
 چشم‌های پف‌آلود
تعداد مشاهده مقاله: 985
 ضعف چشم و راه های درمان آن
تعداد مشاهده مقاله: 949
 چشم هایم کو؟ کاربرد عینک در سالمندان
تعداد مشاهده مقاله: 925
 تاریخچه عینک
تعداد مشاهده مقاله: 919
 نکاتی مهم در مورد نگهداری لنز تماسی
تعداد مشاهده مقاله: 809
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.