• دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار مقاله: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ --- ۱۲:۰۷ تعداد مشاهده: 1192 بار
دسته مقاله:
عنوان مقاله: چشم‌تان را زیر سایه ببرید
توسط: نگاه اپتیک: مدیر ارشد
چشم‌تان را زیر سایه ببرید

محافظت از چشم‌ها فصل خاصی ندارد و در همه فصول توصیه می‌شود؛ ولی در فصل تابستان به دلیل افزایش شدت پرتوهای تابشی خورشید، این مراقبت اهمیت بیشتری دارد.


چشم‌تان را زیر سایه ببریدمحافظت از چشم‌ها فصل خاصی ندارد و در همه فصول توصیه می‌شود؛ ولی در فصل تابستان به دلیل افزایش شدت پرتوهای تابشی خورشید، این مراقبت اهمیت بیشتری دارد.

عینک آفتابی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای محافظت از چشم است که متاسفانه بین مردم بیشتر جنبه زیبایی و تزئینی آن جا افتاده است؛ به طوری که اکثر آنها هنگام خرید عینک آفتابی، بیشتر به ظاهر آن توجه می‌کنند تا کارایی و استاندارد بودنش. از این رو باید موقع خرید عینک آفتابی برخی نکته‌های اساسی را مد نظر داشته باشید تا علاوه بر حفظ زیبایی، عینک استانداردی تهیه کرده باشید.

همان گونه که پرتو فرابنفش (UV) خورشید برای پوست ضرر دارد و موجب پیری زودرس و ایجاد چین و چروک می‌شود، برای عدسی و قرنیه چشم‌ها نیز بسیار خطرناک است. پزشکان معتقدند قرارگرفتن در معرض نور خورشید ممکن است خطر ابتلا به آب مروارید و ناخنک را تا حد قابل‌توجهی افزایش دهد.

استفاده از عینک آفتابی را به یکی نیازهای روزمره خود تبدیل و سعی کنید کودکان را از ابتدا به استفاده از آن عادت دهید. همواره دنبال عینک‌هایی باشید که از چشم‌ها در برابر پرتوهای UVA/UVB حفاظت کامل‌تری بکند. رنگ مناسبی برای عینک انتخاب کنید.

برخلاف تصور اکثریت افراد، تیره‌تر بودن رنگ پوشش عینک آفتابی تأثیری روی محافظت بیشتر در برابرپرتو فرابنفش ندارد. رنگ زرد یا صورتی تشخیص تغییرات ایجادشده در نور چراغ‌های ترافیکی را دشوار می‌کند.

عدسی‌های رنگ سبز، خاکستری و قهوه‌ای نیز از اعوجاج رنگ می‌کاهند و چنانچه زمان بیشتری رانندگی می‌کنید، بهترین انتخاب‌ها هستند. از سوی دیگر، عدسی‌ پولاریزه به دلیل کاهش نور خیره‌کننده آفتاب بر سطح آب، بهترین گزینه برای شناگران، قایق‌سواران و اسکی‌بازان روی آب به شمار می‌رود. به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه قیمت بالا تضمینی قطعی برای استاندارد بودن عینک آفتابی نیست. محققان معتقدند که برای سنجش استاندارد بودن کیفیت دید عینک، روی خطی عمودی تمرکز کنید.

سپس سرتان را عقب و جلو ببرید و اجازه بدهید چشم‌هایتان در سراسر عدسی حرکت داشته باشد. اگر در این حالت، خطوط حرکت داشته باشند، عدسی‌های به ‌کار رفته در عینک نقص دارند و ممکن است باعث آسیب به چشم شوند. همچنین انتخاب عینک‌هایی با صفحه بزرگ که بتواند سطح بیشتری از چشم و اطراف آن را پوشش دهد، در اولویت قرار دارد.

کل آرا: 4
امتیاز شما:
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


دانستنی ها و مقالات

 چشم ها چگونه کار می کنند؟
تعداد مشاهده مقاله: 1979
 چشم هایتان را یک عمر گارانتی کنید!
تعداد مشاهده مقاله: 1341
 خانمهای عینکی بخوانند
تعداد مشاهده مقاله: 1285
 راه های مراقبت از عینک
تعداد مشاهده مقاله: 1230
 فوت و فن انتخاب عینک آفتابی
تعداد مشاهده مقاله: 1216
 چشم‌تان را زیر سایه ببرید
تعداد مشاهده مقاله: 1192
 خطوط عجیب داخل چشم چه هستند؟
تعداد مشاهده مقاله: 1147
 چگونه خستگی چشم را رفع کنیم؟
تعداد مشاهده مقاله: 1145
 لنز تماسی چیست؟
تعداد مشاهده مقاله: 1127
 چرا چشم می‌پرد؟
تعداد مشاهده مقاله: 1111
 چشم‌های پف‌آلود
تعداد مشاهده مقاله: 1010
 ضعف چشم و راه های درمان آن
تعداد مشاهده مقاله: 977
 تاریخچه عینک
تعداد مشاهده مقاله: 949
 چشم هایم کو؟ کاربرد عینک در سالمندان
تعداد مشاهده مقاله: 949
 نکاتی مهم در مورد نگهداری لنز تماسی
تعداد مشاهده مقاله: 833
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.